Chelsea sërish në majën e Botës.

Skuadra e drejtuar nga Maurizio Sarri arriti një fitore spektakolare ndaj Arsenalit, teksa pas triumfit 4-1 ndaj Arsenal ngriti lart trofeun e Europa League.

Një fitore e çmendur në Baku, ashtu siç ishte edhe festa në dhomat e zhveshjeve. Shampanja u derdh lumë, ndërsa nuk munguan as eksplorimet.

Ata mbushën Kupën me pije dhe disa prej futbollistëve dolën vullnetarë për të pirë nga gota e stërmadhe.


/Ora News.tv/