Operacioni kundër drogës në Albiolo.

Karabinierët e komisariatit të Olgiate Comasco gjatë kontrolleve rutinë në Via Roma vunë në pranga një shqiptar.

Mediat vendase bëjnë me dije se arrestimi i shqiptarit 34-vjeçar u bë pas tentativës për t’iu larguar policisë.

Menjëherë policia u hodh në sulm dhe i shqti 34-vjeçarit 7 doza kokainë dhe 275 euro në para kesh.

Në total, pesha e kokainës ishte 4.2 gram.

Prokurori publik i Comos dhe prokurori publik Massimo Astori duke marrë parasysh sasinë e vogël të drogës, vendosi të lirojë të huajin, i cili kishte përfunduar në pranga.

/Ora News.tv/