Gjykata e Tiranës lë në burg vëllain e ish-shefit të qarkullimit rrugor Dibër, Pajtim Aga dhe 6 të arrestuarit e tjerë.

Të arrestuarit akuzohen për trafik droge, ku u sekuestruan 32.5 kg kanabis çokollatë e cila kishte hyrë nga Greqia dhe destinacioni përfundimtar ishte tregu europian.  Ai është një emër i njohur për policinë, pasi është arrestuar edhe më parë për trafik droge.

1-Edmond Rajta

2-Pajtim Aga

3-Shkëlzen Mazari

4-Devis Mija

5-Fatjon (Paulin) Dodaj

6-Marsida Piperi

7-Arjet Halilaj


/Ora News.tv/