Një 47 vjeçare nga Anglia duket se nuk i ka mbajtur dot nervat këtë të dielë, në trafikun e Backingham Palace në Park Corner në Londër.

Ajo ka dalë nga makina dhe ka protestuar duke ngritur zërin me sharje kundrejt shoferit të “Range Rover”.

Ky i fundit i ka thënë gruas që të largohej nga rruga, por ajo vazhdoi të qëndronte para makinë e revoltuar.

Më pas shoferi i “Range Rover” ka hipur në makinë dhe e ka marrë gruan para duke e përplasur atë te parakolpi i një “Mercedes Benzi të zi”.

Një shofer tjetër ka ndërhyrë duke kthyer makinën dhe ka liruar gruan e plagosur. Disa prej Pasagjerëve të autobusit filmuan ngjarjen e rëndë.

Ade Thompson është akuzuar për kundërvajtje drejtimi dhe posedim të drogave.

Një prej dëshmimtarëve Scotland Yard u shpreh se “gruaja kishte qenë pasagjere në ‘Mercedes Benzin e zi’  dhe ‘u përfshi në një mosmarrëveshje' me një shofer tjetër. Policia është duke hetuar nëse aksidenti ka qenë aksidenatal apo Range Rover është drejtuar me qëllim tek ajo”.

Një tjetër dëshimtar Deepak Anand, 40 vjeç nga Vancouver  i Kanadasë, i cili kishte vajtur për të vizituar Londrën, ndodhej në autobusin që ishte përplasur me Mercedes Benzin e zi. Ai ishte së bashku me familjen, gruan dhe djalin. 

Ai tha se pa një burrë duke provuar të nxirrte një shofer nga “Range Rover”, i cili më pas përshpejtoi trafikun e ardhshëm.

Anand gjithashtu pa oficerët e policisë duke u munduar të kapin pronarin e “Range Rover”, ndërsa ky i fundit u përpoq të largohej nga vendi ngjarjes.

Kështu duket se pronari “Range Rover” e ka shkaktuar qëllimisht aksidentin, por gjithsesi oficerët po hetojnë akoma ngjarjen.

Në vendngjarje mbërritën edhe ambulanca ku u dhanë ndihmën e parë disa personave të përfshirë në aksident, nga i cili fatmirësisht nuk ka asnjë të lënduar.


/Ora News.tv/