Një tornado përfshiu New Jersey të shtunën për sa një kohë të shkurtër. Dhe në media është bërë virale momenti kur tornado ngre në ajër në makinë duke e përplasur në tokë.

Tornado ndodhi pak pas orën 14:00 në Mount Laurel, 20 milje në lindje të Filadelfias.

Era e fuqishme preku edhe një parking duke marrë para çdo gjë, përfshirë edhe makinën që u filmua në kamerat e sigurisë.

Tornado më pas u zhduk duke mos lënë pas dëme të tjera.

/Ora News.tv/