Kristian Koroveshi, aktori i Teatrit eksperimental, në një intervistë për emisionin “Ditë e Re”, në RTV Ora rrëfen emocionet e tij dhe jo vetëm për mbremjen poetike "Mbrëmë i pëshpërita një ylli”.

 Producenti i kësaj mbrëmje, tregon se për të nuk ka qënë e lehtë që të bëjë bashkë, aktorët si Luiza Xhuvani dhe Ndriçim Xhepa. Luiza do të interpretojë në skenë bashkë me aktorin Ndriçim Xhepa dhe Kristian Koorveshin. Të tre së bashku do të sjellin magjinë e poezive të Rumit, poetit persian i cili ka shkruar disa nga fjalët më të bukura e më të thella që janë shkruar ndonjëherë./Ora News.tv/