Fiorentina mund të përdorë shiritin ku në të janë "gdhendur" inicialet e ish-kapitenit vlojë, Davide Astori. Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit italian, që pohoi se ka marrë dritën jeshile nga Liga për të përdorur shiritin ku ndodhen inicialet DA dhe numri 13.

Lega Serie A prezantoi një shirit të standardizuar për të gjithë kapitenët e klubeve italiane sezonin e kaluar dhe kërcënoi të ndëshkojë ata që injorojnë vendimin.

Sidoqoftë, Fiorentina njoftoi se organi drejtues i kishte lejuar gjermanit, Pezzella që të mbante në krah shiritin që mbante Astori. Mbrojtësi vdiq vetëm pak orë para një ndeshje të Seria A në mënyrë tragjike në Mars 2018.

/Ora News.tv/