Pas Durrësit kryeprokurori Olsian Çela u ndal për një vizitë blic në prokurorinë e Krujës e cila po heton dhe pasojat tragjike që shkaktoi tërmeti në Thumanë.

Pak ditë më parë oficerët e policisë gjyqësore u urdhëruan të verifikojnë çdo banesë të dëmtuar rëndë, ose të shpallur të pabanueshme. Të bënin kqyrjen e tyre.Të merrin me cilesinë e provës një kopje të raportit të grupeve të konstatimit të dëmeve.

Shembja e 3 pallateve nga tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi 24 të vdekur. 
/Ora News.tv/