RTV Ora sjell pamje me dron nga Porto Palermo, ku për disa orë vijoi operacioni i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit për të shembur restorantin në pronësi të Mihal Kokëdhimës.

Operacioni nisi mëngjesin e sotëm dhe sipas IKMT do vijojë dhe me objektet e tjera pa leje  në gjithë vijën bregdetare te vendit. 

Restoranti ka një sipërfaqe prej 2 mijë metra katror ishte i ndërtuar pa leje.


Aksioni për prishjen e tij nuk u kundërshtua nga familjarët.

Jo vetëm kaq, Kokëdhima kishte arritur të merrte në shfrytëzim dhe pjesën e plazhit./Ora News.tv/