Imazhet e mahnitëse tregojnë një liqen të gjatë 10 milje që u formua pas reshjeve të mëdha të shiut në Luginën e Vdekjes.

Lugina e Vdekjes në Kaliforni është një nga vendet më të nxehta dhe më të thata të Amerikës së Veriut.

Një liqen i madh u formua pranë Salt Creek javën e kaluar pasi një stuhi preku Kaliforninë jugore, duke shkaktuar përmbytje.

Fotografi Elliott McGucken ishte në Luginën e Vdekjes për të dokumentuar me foto mrekullinë në Luginën e Vdekjes.

Fotot e liqenit të përkohshëm janë bërë virale në mediat sociale.

/Ora News.tv/