Për të gjithë ata që duan të humbasin peshë pa u lodhur shumë, mjaftojnë të pijnë çaj para gjumit. Njerëzit janë të prirut të fitojnë më shumë peshë kur janë të stresuar.

Stresi vjen në forma të ndryshme, por efekti i tyre në metabolizmin tonë është i njëjti. Nëse jeni të shqetësuar për shëndetin, atëherë duhet të reduktoni stresin dhe të bëni gjumë të mirë.

Një mënyrë e thjeshtë për të përmirësuar një ditë të lodhshme dhe për të fjetur mirë gjithë natës është një filxhan çaj. Nuk është e nevojshme të merrni çaj diabetik.

Ato që sugjerohen janë:

-çaj me kanellë;

-çaj kamomili;

-çaj jeshil;

-çaj Pu-Er;

-çaj Rooibos.

/Ora News.tv/