Neymar është përballë një stuhie tjetër.

Kësaj radhe nuk bëhet fjalë për një çështje ku protagonist është vetë braziliani, por dëmtimi në miqësoren ndaj Nigerisë ka ndezur tensionet mes klubit të tij, Paris Saint-Germain dhe Federatës së Futbollit të vendit të tij, Brazilit.

"Sa i përket Neymar, shumica e dëmtimeve që ai ka pësuar kanë qenë traumatike. Vetëm dy kanë qenë muskulore", tha trajneri i palestrës në Brazil, Fabio Mahseredjian.

"Dëmtimi i fundit e ka penguar atë që të jetë me ne këtë herë." Pas bisedave që kemi pasur me PSG për programin e tij të rehabilitimit, vlerësojmë se kthimi i tij do të jetë më 10 dhjetor, "zbuloi ai." Tani për tani ai po bën fizioterapi, kjo është arsyeja pse ne nuk e kemi thirrur atë, bazuar në ato që na kanë thënë mjekët e PSG, "shtoi Mahseredjian.

Përgjigjia ka ndezur akoma dhe më shumë tensionet mes Federatës dhe klubit francez, duke sjellë një përgjigje sarkastike nga trajneri i PSG, Thomas Tuchel.

"Neymar është rikthyer në 10 dhjetor? Oh, me ekipin kombëtar do të thuash? Epo mirë. Ne jemi këtu për ta përgatitur atë për Kombëtaren. Ne kemi objektiva të ndryshëm. Është një diskutim midis kombëtares dhe klubit. Ne do të bëjmë çmos për ta rikthyer sa më shpejt që të jetë e mundur,
"shtoi ai.

Neymar ka qënë në qendër të një skandali për abuzimin seksual me një modele braziliane. Ndërsa gjatë merkatos së verës, 28 vjeçari ishte pranë kalimit te Barcelona, por ofertat e spanjollëve nuk bindën kampionët e Ligue 1.

/Ora News.tv/