Dashi: Përgatituni të jetoni momente të mira gjatë ditës së hënë dhe të martë. Do të keni shumë fat dhe emocione të bukura. Venusi i favorshëm forcon lidhjen në çift. Mërkuri favorizon kontaktet profesionale dhe marrëdhëniet shoqërore. Gjatë fundjavës, një hënë tjetër e bukur do të shkëlqejë në qiellin tuaj, dhe do ju krijohen mundësi të arta.

Binjakët: Ju jeni padyshim ndër të preferuarit e yjeve në këtë gjysmë maji. Sipas parashikimit të horoskopit për javën e ardhshme, ju do të keni edhe Venusin dhe Mërkurin në shenjë. Bëhuni gati për takime që do ta bëjnë zemrën tuaj të rrihet më shpejt. Të premten, të shtunën dhe të dielën, përgatituni të merrni një surprizë mjaft interesante. Kujdes, Marsi do t’ju lodhë dhe do ju bëjë më pak të gjallë se zakonisht në punë.

Ujori: Saturni po ndryshon kartat. Do të fillojë një cikël i ri, një fillim i ri, i cili së shpejti do t'ju sjellë shumë kënaqësi të mëdha. Venusi i favorshëm do t'ju japë dashuri dhe aftësi joshëse. Do të jetë shumë e vështirë t'i rezistoni! Fundjava në veçanti premton të jetë vërtet e nxehtë. Midis të mërkurës dhe të enjten, Hëna e pafavorshme mund t'ju sjellë një melankolinë të vogël. Sidoqoftë, nuk do të keni arsye pse të frikësoheni, yjet do jenë në anën tuaj.

Bricjapi: Gjatë kësaj jave do të jeni shumë energjikë. Marsi është i gatshëm t'ju japë të gjitha forcat e tij për të vazhduar drejt realizimit të projekteve tuaja. Ju jeni të preferuarat e Jupiterit. Do të korrni frytet e asaj që keni mbjellë. E mërkura dhe e enjtja në veçanti do të jenë dy ditë vërtet me fat, me një hënë të bukur të gatshme për t’ju ardhur në ndihmën.

Demi: Me Saturnin disonantues do të ndjeheni shumë të stresuar, veçanërisht në punë. Por horoskopi i javës ju fton të mos shqetësoheni. Juve do rikthehet sërish buzëqeshja, në krahësim me javën e kaluar. Marsi do të jetë i favorshëm, dhe do t'ju japë shumë energji për të luftuar. E mërkura dhe eenjtja do të jenë dy ditë shumë me fat, me një Hënë të bukur në shenjë. Do e kaloni fundjavën duke pushuar.

Peshqit: Të dy Venus dhe Mërkuri në një pozitë jo të favorshme për shenjën tuaj do t'ju bëjnë të ndjeni shumë presion. Do të luftoni shumë për vendin e punës gjatë kësaj jave. Me Marsin në bashkëpunim, nuk do të keni asnjë problem. Në fakt, planeti do t'ju garantojë të gjithë forcën dhe energjinë që ju nevojitet për të fituar çdo betejë. E mërkura dhe e enjtja do të jenë padyshim ditët më të mira.

Gaforrja: Kjo paraqet një periudhë rikuperimi për ju. Muajt e parë të vitit kanë qenë vërtet stresues për ju. Më në fund të lirë nga kundërshtimi i Saturnit, do të merrni frymë lirisht dhe do të gjeni qetësi. Marsi ju garanton shumë energji dhe Hëna ju premton emocione dhe takime interesante në mes të javës. Midis të hënës dhe të martës, një tension mund të lindë me partnerin. Kini kujdes që të mos e teproni shumë fjalët.

Akrepi: Më në fund i lirë nga kundërshtimi i Mërkurit, do të gjeni një qetësi. Me Saturnin e pafavorshëm, do të vazhdoni të përjetoni vështirësi. Sidoqoftë, do të keni mundësinë të reflektoni me qetësi për drejtimin që dëshironi të merrni në punë dhe në jetën e çiftit. Marsi është në anën tuaj dhe do t'ju japë forcën për të marrë vendime të rëndësishme. Kujdes nga hëna e kundërt gjatë të mërkurës dhe të enjtes.

Virgjëresha: Kjo javë ka të ngjarë të jetë pak e rëndë për shenjën tuaj. Kundërshtimi nga Marsi do t'ju bëjë të dobët dhe do të krijoni disa shqetësime mendore dhe fizike. Pozita e pafavorshme e Venusit dhe Mërkurit do t'ju hapë probleme si në vendin e punës ashtu edhe në familje. Fundjava do jetë mjaft e tensionuar: ki kujdes që të mos jesh shumë nervoz.

Luani: Do të jenë ditë të lëkundura, në të cilat do të ndjeheni sikur jeni në një makinë rrotullimi. Gjatë fundjavës, diçka mund të përmirësohej. Do të kini besim në aftësitë tuaja dhe marrëdhënia me partnerin gjithashtu do të rilindë. Një rikuperim mund të shihet, yjet do të jenë në anën tuaj për t'ju ndihmuar t’ja nisni përsëri nga e para. Kjo do të varet nga edhe nga ju, nga këmbëngulja juaj dhe sa dëshironi që gjërat të funksionojnë.

Shigjetari: Për fat të keq edhe këtë javë do ju duhet të përballeni me dy planetë në kundërshtim: Venus dhe Merkur. Vështirësitë në komunikim mund të shfaqen si në punë ashtu edhe në familje ose me partnerin. Vëmendje sidomos në fundjavë. Hëna do të jetë e kundërt dhe tensioni do të jetë shumë i prekshëm. E hëna dhe e marta do të jenë ditët më të lumtura të javës.

Peshorja: Java e 18 majit 2020 do të fillojë shumë. Do të ketë një Hënë të shëmtuar në kundërshtim. Pritet pak humor i keq, i cili fatmirësisht do të kalojë tashmë të mërkurën. Venusi dhe mërkuri në një pozitë të favorshme nuk do të vonojnë në sjelljen e një lajmi të mirë. Do të përfitoni si në vendin e punës ashtu edhe në familje sipas horoskopit për javën. Fundjava do të jetë me të vërtetë romantike. Do të përjetoni emocione shumë të forta.

/Ora News.tv/