Jane luajtur kete pasdite ndeshjet e Kupes se Shqiperise te vlefshme per fazen e grupeve. Berballjet e kupes kane dhuruar emocione te panumerta, ku nuk kane munguar as surpriza. Ajo qe bie me shume ne sy ne keto ndeshje eshte humbja e Tiranes ne Kukes me rezultatin e thelle 4-0. Kjo humbje e bardh e bluve vjen pak dite para sfides se rendesishme me Skenderbeun.

Keshtu ne grupin A jane shenuar keto rezultate:
Kamza - Skenderbeu 0 - 1
Kukesi - Tirana 4 - 0
Apolonia - Kastrioti 1 - 2
Shkumbini - Vllaznia 1 - 0

Ndersa ne grupin B jane luajtur keto takime:
Lushnja -Teuta 0 - 0
Besa - Flamurtari 0 - 1
Luftetari - Bylis 2 - 1
Dhe Tomori - Laci 0 - 0

/Ora News.tv/