Kryeministri Edi Rama i ka bërë pjesë të fjalorit të tij sulmet dhe ofendimet ndaj gazetarëve nga kazan deri tek derrat.

Por analisti Shpëtim Nazarko i ftuar në emisionin "360 Gradë: në RTV Ora thotë se nëse do i ishte drejtuar atij derr do ti kishte kthyer këtë përgjigje: A nuk më ha munë!

Nazarko: Po të më thotë mua unë i them më ha munë. Ja kam thërë Nanos në sy të rojeve, seç më tha dhe i thashë: A më ha munë dhe iku. Edhe Çim Peka nëse e ka sulmuar do ti kthejë përgjigje. Individualisht por edhe në publik. I ka folur militantëve të vet jo popullit. Rama nuk është budalla, mund ti thoni maskara. Rama e di shumë mirë me kë po flet, po flet para një turme që do të dëgjojë ato që do të dëgjojë. Edhe Berisha e përdor. Njëherë po e kritikonim dhe tha unë ndjek taktikën e Berluskonit, u flas militantëve të mi, ata që e pëlqejnë këtë lloj gjuhe. Nuk e besoj që ky është thelbi i krizës./Ora News.tv/