Gazetari Kastriot Myftaraj i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora deklaroi se partinë “Bindja Demokratike” e ka krijuar Patozi me porosinë e Edi Ramës me ndërmjetësinë e Mero Bazes.

Pjesë nga biseda në studio: 

Myftaraj: Partinë e ka krijuar me porosinë e Edi Ramës me ndërmjetësinë e Mero Bazes. Këtë e dinë. 

Zheji: Po Rama ka një alibi të fortë, thotë çfarë lidhje kam unë me Patozin. 

Myftaraj: Astrit Patozi, siç e di mirë Blediani rri gjithë ditën me Mero Bazen. Dhe trusti i lojërave të fatit është ai që po e financon partinë.


/Ora News.tv/