Ky është momenti tronditës kur një shofer i dehur vret një grua, duke lënë trupin e saj në copa në mes të rrugë.

Megan Brogan u godit dhe u hodh 50 meta në ajër, pasi Jake Mitchell, 25 vjeç, kapërceu rrugën me të kuqe, duke ecur në pjesë e këmbësorëve.

28 vjeçarja u vra në vendin e ngjarjes, ndërsa shoferi u largua me shpejtoi nga vendi i ngjarjes kur kuptoi se çfarë kishte bërë.

Ai u arrestua disa orë më vonë, ndërsa norma e alkoolit në gjak ishte dy herë mbi normat e lejuara. Ai po vuan një dënime prej 5 vite e gjysmë burg.

Babai i Meganit, Ian, ishte vetëm dy metra larg nga vendi i aksidentit dhe dëshmoi se tragjedia ndodhi në Stoke Gifford, Bristol, në mbrëmjen e 19 janarit 2016.

Më pak se dy vjet pas vdekjes së saj, ai është kthyer në skenën e krimit për të bërë një thirrje të dëshpëruar për ata që konsumojnë alkool që të lënë çelësat e makinave në shtëpi.


/Ora News.tv/