Ai është ndër futbollistët më të talentuar të kombëtares së Kosovës. Bëhet fjalë për Edon Zhegrovën, futbollistin që së fundmi firmosi me gjigantin zvicerian, Basel. Një transferim mjaft i bujshëm ky për 20 vjeçarin, që e shikon Zvicrën si trampolinën e duhur për të arritur majat.

Por, kjo nuk e ndal Zhegrovën që të zgjedh një tjetër futbollist me origjinë kosovare si më të mirin në botë. I pyetur nga mediat kosovare, Zhegrova u vendos përballë dy emrave, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi. Prej tij kërkohej se cila nga futbollistët e Arsenalit është më i mirë, pyetje të cilës 20 vjeçari iu përgjigj.

"Graniti. Ka rolin, por Granit Xhaka është më i mirë"-tha Zhegrova.

/Ora News.tv/