Një 22-vjeçar shqiptar u arrestua në Itali, pasi u kap me 50 gram heroinë me vete.

Mediat italiane raportojnë se shqiptari kishte fshehur një dozë në xhep, ndërsa dy të tjera në makinë, e cila ishte në pronësi të një gruaje.

Policia ndaloi makinën Fiat Bravo, me të cilin shqiptari ishte duke udhëtuar. Por ai u shfaq i tensionuar dhe i shqetësuar.

Shoferi rreth me 50 gram heroinë: arrestuar nga karabinierët

Hetuesit tani po përpiqen të kuptojnë se çfarë lidhje ka midis tij dhe 46-vjeçares italiane që ishte pronare e makinës.

/Ora News.tv/