Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas lajmeve për një marrëveshje të afërt PS-PD. Në një status në tëitter, Basha i quan gënjështra këto lajme, duke theksuar se po Rama po përpiqet të heqë vëmendjen nga vjedhjet.

Basha: Sot kur Rama me një grusht oligarkësh dhe pronarë mediash u vjedh shqiptarëve 370 milionë euro, sulen hyzmeqarët mediatikë dhe politikë me gënjeshtra dhe sajesa që të heqin vëmendjen e njerëzve dhe të mbulojnë vjedhjen. Sepse ata ndajnë bashkë me Hajdutin pasuritë e shqiptarëve.

/Ora News.tv/