Në një kohë që e gjithë bota është ulur në gjunjë nga COVID-19 dhe Kosova po ashtu, politika kosovare e udhëhequr nga banda Thaçi- Mustafa-Haradinaj, të cilët përpos injorancës dhe mentalitetit fshatar klanor të cubit, dhe banditizmit ekonomik që kanë kryer me pushtetin, kanë në kurriz edhe thikën mbas shpine që po i ngulin Kosovës dhe shqiptarëve në këto momente.

E gjithë kjo lojë bëhet për marrëveshjen Kosovë-Serbi dhe shkëmbimin e territoreve. 

Kjo do të thotë një traktat i fshehtë si ai i Londrës në 13'. Në këtë rast po bëhet me të derguarin e Presidentit Trump, Ambasadorin Richard Grenell me Vuçiç dhe treshen Thaçi-Mustafaj-Haradinaj.

/Opinion i postuar ne facebook/ 

/Ora News.tv/