Kombëtarja shqiptare e basketbollit të meshkujve e ka mbyllur me humbje kampionatin Europian të U-20.

Kuqezinjtë janë mposhtur me shifrat e thella 80-51 nga Finlanda, duke përfunduar kështu në vendin e 11-të këtë turne.

Në këto 7 ndeshje, djelmoshat e koshit koleksionuan 2 fitore dhe 5 humbje.

/Ora News.tv/