Ditën e sotme karabinierët e Compagnia di Poggibonsi dhe ata të Stacionit të San Gimignano arrestuan dy shqiptarë, të cilët ishin duke udhëtuar me një mjet tip Golf GT.

Ata ushtruan një kontroll të shpejtë në mjetin tip “Golf” nga ku gjetën dhe sekuestruan

I pari nga dy të arrestuarit, një 33-vjeçar në bluzën që mbante veshur iu gjet një dozë kokaine.

I dyti i arrestuar ishte një 22-vjeçar që jetonte në Castelfiorentino.

Karabinierët e çuan makinën në kazermat e Poggibonsi dhe filluan të verifikonin makinën në mënyrë të përpiktë, duke çmontuar atë që ishte e mundur të çmontohej, në kërkim të substancave të tjera.

/Ora News.tv/