Policia italiane e Savonas ka vënë në pranga një 48-vjeçar shqiptar, pasi u kap me 63 gramë heroinë.

Mediat e huaja raportojnë se i arrestuari është shqiptari Enkeled Mertiri.

Ai u pikas nga autoritetet për shkak të qëndrimit të dyshimtë, i cili nga një shtëpi në Via Maciocio, pranë stacionit të Mongrifone, udhëtoi me biçikletë duke ndaluar shpesh në kopshtet e Via delle Harku ku takoi njerëz të njohur si të varur nga droga.

Gjatë kontrollit ushtruar në dhomën e gjumit u gjet dhe sekuestrua një “bllok” heroinë, që peshonte rreth 62.2 gram, material për paketimin e drogës (celofani, thika të ndyra, dy balancime precize të fshehur në një sirtar midis rrobave.)

/Ora News.tv/