Me një motor, endej tinëzisht në mesin e automjeteve të rënda dhe të parkuara, por lëvizjet e dyshimta ngallën kuriozitetin e patrullës së policisë.

Në këtë mënyrë, përfundoi në pranga një 34 vjeçar shqiptar në Terni të Italisë, në xhaketën e të cilit u gjet një pistoletë e mbushur me fishekë.

Për më tepër, në mjetin e tij të vogël u gjetën mjete që shërbenin për vjedhje si dhe doreza. Shqiptari kishte me vete edhe tre telefona celularë.

Në dhomën ku ai flinte, u gjetën materiale të tjera si kapele bejsbolli, dorashka, si dhe plumba të fshehur në një çorap.

Hetimet e mëvonshme zbuluan se arma dhe plumbat ishin vjedhur në një shtëpi në zonën e Bolonjës.

Për këto arsye, shqiptari u arrestua për një sërë veprash penale, duke përfunduar në burgun Viterbo.

/Ora News.tv/