DASHI

Sot do të jeni në qejf dhe tepër entuziastë. Për këtë arsye, duhet të planifikoni që të mbushni shtëpinë me njerëz sepse doni të keni vëmendje. Keni shumë barcaleta e anekdota për të thënë sa të gjithë do të qeshin e do shijojnë praninë tuaj.

DEMI

Kjo është një ditë ideale për të medituar. Kohët e fundit, jeni përpjekur të fokusoheni në ushqim apo blerje që të largoni mendjen nga situatat që nuk i zgjidhni dot. Provoni të gjeni pak kohë të lirë sot për të kuptuar se cfarë ju shqetëson në të vërtetë. Provoni të dilni për një shëtitje ose të bëni ecje të gjatë. Kështu do e kuptoni problemin me mirë se në një qendër tregtare.

BINJAKËT

Sot jeni shumë kreativë. Ka mundësi që të mos i jepni rëndësi pasi jeni shumë të fokusuar në punë. Megjithatë, do të vijë një moment gjatë ditës kur thjesht do doni të ndaloni gjithcka për të pikturuar ose shkruar. Jepini vetes pak kohë të lirë për të bërë atë që dëshironi. Kështu do ndiheni më të lumtur.

GAFORRJA

Përpiquni të jeni të kujdesshëm. Ka dicka në jeten profesionale ose personale që ju pengon të shihni dicka të madhe. Kjo gjë do ju pengojë progresin, prandaj bëni kujdes!

LUANI

Mund të ndiheni sikur e keni kokën në mes të reve sot. Keni punuar aq shumë sa tani nuk e keni mendjen askund. Njerëzit duhet t’jua përsërisin disa here dicka që të marrin përgjigje nga ju. Por kjo do ju bëjë të dukeni humoristë në sytë e të tjerëve. Epo gjithë ajo punë, duhet ta kishte dicka pozitive.

VIRGJERESHA

Sot mund të bisedoni me disa njerëz, me të cilit kishit kohë që nuk kontaktonit. Bëni një filxhan caj dhe shijoni bisedën. Ju do të ndiheni nostalgjikë për kohën kur jeta ishte më e thjeshtë dhe ishit të rrethuar nga miqtë. Nëse doni të flisni me ndonjë prej tyre, telefonojini sepse do ndihen tepër të lumtur.

PESHORJA

Provoni të tregoni durim dhe afeksion për njerëzit që doni. Një fëmijë, partneri/partnerja ose një kafshë ka nevojë për vëmendje. Jepini kësaj pjese më shumë rëndësi sesa anës profesionale. Kujtoni se të dashurit tuaj janë personat më të rëndësishëm në jetë dhe lumturia e tyre ka rëndësi të madhe.

AKREPI

Sot do keni intuitë aq të fortë, sa do arrini të kuptoni dëshirat apo shpresat e dikujt tjetër. Kjo mund të jetë një situatë pakëz “mashtruese”. Njerëzit mund t’ju thonë dicka, por ju e dini se mendojnë dicka tjetër. Përpiquni të mos hyni thellë në mendimet e të tjerëve.

SHIGJETARI

Ju ndiheni sikur doni të ushtroni imagjinatën. Sa më shumë që shijoni profesionin tuaj, aq më pak mundësi keni që ti lini kohë vetes për të shfaqur anën kreative. Me pak kohë të lirë, mund të merrni gjithcka ju nevojitet për të shprehur atë që keni në mendje dhe sot është dita e duhur për ta bërë këtë.

BRICJAPI

Nëse dikush ju ka lënduar apo zhgënjyer, hidheni pas krahëve dhe vazhdoni përpara. Mëria apo hakmarrja nuk do ju ndihmojë për asgjë. Nëse gjërat janë të shkruara të shkojnë mirë, ashtu do të ndodhë. Nëse është e kundërta, ju nuk mund të bëni asgjë për ta ndryshuar.

UJORI

Rezistojini tundimit për të bërë blerje në dyqane. Jeni mësuar të bëni shpenzime, por ju po përpiqeni për të kursyer për dicka tjetër. Gjithcka duhet të bëni është të bëni shëtitje, por larg dyqaneve.

PESHQIT

Ju jeni shumë sensitivë sot dhe keni një intuitë tepër të fortë. Fakti që njerëzit i shprehin hapur mendimet që kanë, e keni më të lehtë që ti kuptoni. Nëse keni një partner, do kaloni një mbrëmje tepër pasionante. Përfitoni nga dita e sotme dhe diskutoni gjithcka keni dashur ta thoni prej kohësh.

/Ora News.tv/