Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj ka reaguar pas rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit.

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj shprehet se mocioni vërtetoi se Kushtetuta dhe Kuvendi në Kosovë funksionojnë.

Postimi i plotë

Sot, deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës, me 82 vota përkrahën mocionin e votëbesimit. Ky është një vërtetim se Kushtetuta dhe Kuvendi në Kosovë funksionojnë, dhe se shteti i Kosovës rreshtohet me vlerat më sublime të demokracisë. Kam besim të plotë që institucionet e Republikës do të konstituohen shpejtë dhe se nuk do të ketë boshllëk qeverisës.

Qeveria e Albin Kurtit u rrëzua me 82 vota pro në mocionin e mosbesimit.

/Ora News.tv/