Dy të rinj shqiptarë u arrestuan në Greqi, në afërsi të një shkolle të mesme, pasi akuzohen për shitje të lëndëve narkotike.

Sipas mediave greke, dy shqiptarët e moshës 23 dhe 24 vjeç u kapën me një sasi të vogël hashashi.

Operacioni për arrestimin e tyre u zhvillua mbrëmjen e djeshme, në kuadër të aksionit të policisë që bën çdo ditë nëpër shkolla në mëngjes dhe pasdite.

/Ora News.tv/