Tashmë janë mësuar edhe kombëtaret e fundit që kualifikohen direkt për në Euro 2020.

Uellsi është kombëtarja që pret në limite biletën për në raundin final të kompeticionit që zhvillohet në verën e vitit të ardhshëm. Dy gola të Ramsey i mjaftuan për të mposhtur Hungarinë dhe për të qënë ata në raundin final të kompeticionit.

Ndërkohë, rezultatet e mbrëmjes së sotme janë këto:

Belgjikë-Qipro 6-1

Gjermani-Irlanda e Veriut  6-1

Letoni-Austri  1-0

Holandë-Estoni 5-0

Maqedonia e Veriut-Izrael 1-0

Poloni-Slloveni 3-2

San Marino-Rusi 0-5

Skoci-Kazakistan 2-1

Sllovaki-Azerbajxhan 2-0

Këto janë edhe kombëtaret e kualifikuara tashmë në Euro 2020:

• Austri

• Belgjikë

• Kroaci

• Çeki

• Danimarkë

• Angli

• Finlandë

• Francë

• Gjermani

• Itali

• Holandë

• Poloni

• Portugali

• Rusi

• Spanjë

• Suedi

• Zvicër

• Turqi

• Ukrainë

Ekipet që luajnë në play-off të Ligës së Kombëve dhe kanë një shans për tu kualifikuar në Euro 2020.

Kosova

Bullgaria

Serbia

Irlanda e Veriut

Bjellorusi

Irlanda

Gjeorgji

Azerbajxhan

Hungari

Sllovaki

Norvegji

Rumani

Maqedoni e Veriut

Izrael

Islandë

Skoci

Bosnje Hercegovinë

/Ora News.tv/