Kryeministri Edi Rama në një postim sot në rrjetin social "Facebook" ka publikuar pamjet e stadiumit "Arena Kombëtare". 

Duket se punimet kanë përfunduar dhe stadiumit duket në kushte perfekte. Kujtojmë që ky impiant modern në futbollin shqiptar do të inagurohet me 17 nëntor në sfidën që Shqipëria do të luaj me Francën në kuadër të eliminatoreve "Euro 2020". 

Në këtë ceremoni do të jenë disa personalitete të futbollit botëror, ku bie në sy edhe prezenca e kreut të UEFA-s, Aleksader Ceferin.

/Ora News.tv/