Teksa ka mbi 2 muaj që është karantinuar në qytetin e Pogradecit, Mjeshtri i Madh durrsak Muharrem Hoxha ka realizuar edhe një parodi për situatën e krijuar nga korona virusi..

Me ironi dhe humor ai thumbon masat e marra për këtë situatë, ndërsa personazh kryesor në parodi  është  një i moshuar i cili nuk i njeh kufizimet.

Por si i lindi ideja për ne pardoi të tillë? 

"Një pensionist po qëndronte në shtëpi. Sa doli jashtë e kapi policia dhe i vuri gjobë 100 mijë lekë" tregon Hoxha.

“Vajta dhe e krujta vetë” titullohet parodia e humoristit durrsak, ku teksti është shkruar mjeshtër i Madh Afrim Agalliu.

/Ora News.tv/