Zlatan Ibrahimovic edhe pse 38-vjeçar mbetet një ndër futbollistët më të kërkuar në merkato. 

Forma e mirë fizike dhe paraqitjet sinjikative të suedezit ka bërë të ketë një interesim të madh për "gjigandin nordik". Pas Milanit, Interit, Napolit dhe Bologna, së fundmi në garë për Ibrën është futur edhe skuadra e Flamengos. 

Ekipi legjendar në kampionatin brazilian do të fitonte garanci, eksperiencë dhe gola me qëllim arritjen e objektivave sezonal. Flamengo kryeson kampionatin brazilian dhe do të përballen me River Plate në finalen e madhe të Kupës Libertadores, duel që zhvillohet me 23 nëntor në Santiago të Kilit.

/Ora News.tv/