Breshëri të shtënash me armë drejt një makine në Durrës, e cila rezulton në pronësi të një të riu.

Rreth orës 00:45 të mëngjesit të sotëm, në lagjen nr.4 Durrës, është qëlluar me armë zjarri tip pistoletë mjeti tip "Volswagen", i parkuar, në pronësi të I.B., 29 vjeç, banues në Durrës.

Aktualisht grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Lidhur me këtë ngjarje hetimet janë në vijim, ndërkohë që materialet iu referuan Prokurorisë së Durrësit për veprime të mëtejshme.

Po ashtu po hetohet për të zbuluar më shumë, po punohet për të zbuluar më shumë mbi të shkuarën e 29-vjeçarit.

(Foto ilustruese)

/Ora News.tv/