Analisti Shpëtim Nazarko i ftuar në emisionin "360 Gradë" në RTV Ora teksa komentoi sondazhin e IPR MArketing prezantuar mbëmjen e djeshme në RTV Ora tha se PD gradualisht ka arritur të grabisë veten.

Nazarko: Në përgjithësi unë nuk i besoj sondazheve, por në një televizion tjetër kur kam qenë atje si rregull sipas sondazheve rezultatet ishin diferenca të lemerisshme ndaj tre partive kryesore, ndaj bllokut anti qeveri. Tash që nuk i besoj as kësaj dhe as kësaj. Të dhënat historike të tre zgjedhjeve të fundit parlamentare tregojnë që në mënyrë të thjeshtë, nuk duhen as 10 sekonda për ti parë një sy që di të bëjë analizë, që PD gradualisht me disa manovra taktike ka arritur të grabisë veten e vet.


/Ora News.tv/