Analisti Shpëtim Nazarko është përfshirë në debat me analistin Genti Gaba në studion e emisionit “360 Gradë” në RTV Ora.

Nazarko i ka thënë Gabës së PD ka hesape me LSI-në, pasi kjo e fundit i ka “rrëmbyer” një numer të konsiderueshëm votash në 2013.

Nazarko: Në 2009 PS, PD kanë qenë barabart nga 600 mijë vota, kurse LSI 18 mijë vota. Bëri aleancë me PD, në 2011 dhe 2013 pastaj kaloi nga PS-ja. Në 2013 PS-ja kishte po t ënjëjtein numër votash, pra nuk kishte vedhur asgjë. Ndërsa PD-ja kishte humbur 170 mijë vota dhe i kishte fituar LSI. 

Pyeta Berishën në atë kohë cafrë do bësh po të bashkohet PD dhe LSI. Më dha një përgjigje gjeniale. Me u bashku dy gjysma nuk bëhet kurrë një mollë e plotë. Po të bashkohet një gjysmë mollë me një gjysmë dardhe. Nuk ndodh kurrë shartimi. 

Gaba: Problemi i PD-së është problemi i politikës shqiptare.


/Ora News.tv/