Kampionati Anglez do të jetë i mbushur me të tjera emocione pas fundjavës pasi sot dhe neser do te luhen ndeshjet e kupës se Ligës. Ky eveniment do të pushtojë mesjaven në Britani ku nuk do të mungojnë përballjet të rëndësishme ku bie në sy përsëri sfida Chelsea - Manchester United që do të luhet nesër për kupë. Kështu në ditën e sotme do të luhen keto takime: Sot Lids - Sauthempton Riding - Arsenal Sanderlend - Midellsbrou Suindon - Aston Villa Wigan - Bredford Ndersa neser do te luhen keto takime: Chelsi - Manchester United Nowrich - Totenham Dhe Liverpool - Swinsea

/Ora News.tv/