Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu i është bashkuar protestës së opozitës prezent nga sheshi "Shqiponja".

Balliu u shpreh se protesta nuk ka një afat mbylljeje, por do t’i lihet në dorë qytetarëe, të cilët janë të revoltuar.

Ish-deputeti demokrat theksoi se Rama bën mirë të dëgjojë zërin e qytetarëve, në të kundër do të paguajë një çmim shumë të shtrenjtë dhe mos habitet kur t’i shohë qytetarët në derën e shtëpisë në Surrel.

Klevis Balliu: Protesta zgjat deri në momentin që duan qytetarët. Nuk ka afat. Atë e dinë qytetarët. Nuk është një protestë. Kjo është një mosbindje civile mbarëkombëtare. Do përshkallëzohet nëse qeveria nuk dëgjon zërin e qytetarëve. Kjo qeveri ka dështuar në cdo aspekt të saj. Sot qytetarët paguajnë më shumë taksa, por nuk kemi rritje rrogash. Në politikën kombëtare kemi një dështim të plotë të kësaj mazhorance. Nuk i hapen negociatat një qeverie që është e lidhur me krimin dhe shkatërron sistematikisht sistemin e demokracisë. 

Rama bën mirë të dëgjojë zërin e qytetarëve. Sepse nëse mendon të qëndrojë në këtë rrugë, jo vetëm nuk do tia arrijë, do paguajë një cmim shumë të lartë. Ne nuk do lejojmë votime dhe farsa elektorale. Nëse ky njeri do tentojë të kthejë zgjedhjet e Enver Hoxhës, do paguajë cmimin që i takon, mos habitet kur ti shohë qytetarët tek dera e Surrelit.

/Ora News.tv/