Miliona përdorues të Facebook janë ankuar për problemet në mosfunksionimin e rrjetit social.

Ende nuk dihet shkaku që e "bllokoi" rrjetin më të madh të dërgimit të mesazheve për disa minuta.

Problemi nisi mbrëmjen e së mërkurës, rreth orës 20:30. Përdoruesit në Shtetet e Bashkuara, Europë dhe shtete të tjera të botës nuk arritën të hapin rrjetin social.


/Ora News.tv/