Aktori i njohur Isaac Kappy ka hidhëruar familjen dhe fansat pasi vendosi të kryejë vetëvrasje.

Ai u detyrua të hidhej nga një urë në Arizona të hënën duke i dhënë fund jetës në moshën 42-vjeçare.

"Kappy e detyroi veten të hidhej nga ura Transëestern, ku u godit nga një kamion i tipit Ford", konfirmoi të martën në mëngjes zëdhënësi i Departamentit të Sigurisë Publike të Arizonës, Bart Graves.

Dy adoleshentë dolën nga makina e tyre dhe u përpoqën të ndalonin aktorin nga hedhja, por dështuan. Ndërkohë, nuk është raportuar asnjë lëndim tjetër.

Dy ditë para se të ndërronte jetë, Bart postoi një fotografi me një shkrim të gjatë në Instagram, të cilin e shoqëroi me tekstin: "Kini kujdes nga njeriu që nuk ka asgjë për të humbur, pasi nuk ka asgjë për të mbrojtur".

Kujtojmë se Bart shkëlqeu në filmin "Terminator Salvation", si dhe pati një rol të vogël në filmin "Thor".

/Ora News.tv/