Pierre-Emerick Aubameyang është gati të nënshkruajë kontratën e re me Arsenal-in.

Sipas The Athletic, sulmuesi ka vendosur të qëndrojë te Topçinjtë dhe zyrtarizimi pritet të vijë shumë shpejt.

Aubameyang, i cili fiton 215 mijë euro në javë nga kontrata aktuale, duket se do të bëhet më i paguari i Arsenali-t.

Rroga që do të përfitojë sulmuesi nga kontrata e re, sipas ‘The Athletic’, duket do të jetë më e lartë se ajo e Mesut Ozil, i cili paguhet 380 mijë euro në javë.