Një aksident automobilistik u shënua pasditen e sotme (19 shtator), në Durrës, ku një automjet u përplas me një motor.

Fatmirësisht drejtuesi i automjetit dhe i motorit me pasagjerin e tij, ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

”Më datë 19.09.2020, rreth orës 16:50, në aksin rrugor Plepa-Ndroq, në Pjezë, një mjet me drejtues shtetasin A.K., është përplasur me një motorr me drejtues shtetasin D.Gj., rreth 42 vjeç dhe pasagjer shtetasin V.M., rreth 36 vjeç, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën”, informon policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.

(Foto ilustruese)