Një aksident u regjistrua pasditen e kësaj të diele (12 korrik) nëaksin rrugor Pogradec-Korçë pranë fshatit Veliternë.

Një mjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë është përmbysur në anë të rrugës.

Nga informacionet paraprake mësohet se nuk ka asnjë të lënduar.

Reshjet e shiut që kanë përfshirë rajonin prej 1 ore e dyshohen të jenë bërë shkak të aksidentit.

Policia konfirmon se nuk ka të plagosur por vetëm dëme materiale.