Një 40-vjeçar shqiptar i cili ndodhej me pushime në Itali ka humbur jetën pasi u fut për t’u larë në pishinë.

Mediat italiane, shkruajnë se ai ka qenë së bashku me disa miq dhe familjen e tij dhe pasi u fut në pishinë nuk doli më i gjallë.

Nuk dihet nëse 40-vjeçari ja goditur kokën kur është hedhur në pishinë ao ka pësuar arest kardiak. Ai jetonte në zonën e Carugate, ndërsa ngjarja ka nddhur në pishinën e hotelit “koko në Lido di Savio.

Policia italiane po vazhdon hetimet.