Ndeshja hapëse e kampionatit francez për sezonin 2020-2021 mes Marseille dhe Sain Ettiene është shtyrë pasi Olympique de Marseille lajmëroi ditën e  martë se kishin konfirmuar edhe tre raste të tjera me COVID-19, duke e çuar numrin në katër të infektuar.

E programuar për të premten e 19 gushtit, ndeshja do zhvillohet në një tjetër moment, pasi katër lojtarët janë izoluar dhe pjesa tjetër do vijojë kontrollet për Covid-19. Në Francë të gjitha skuadrat po testohen për sezonin e ri, ndërsa deri në këto momente vetëm Marseille është prekur nga koronavirusi.