Bashkëpunimi me Gjermaninë, Rama: Na mësoni të jemi më punëtor, ne do u mësojmë ta merrni jetën më lehtë

Vendi - 21/10/2014 11:57

Tiranë- Frymëzuese dhe udhëheqëse e popujve të rajonit të Ballkanit për të rendur drejt Bashkimit Europian, pavarësisht problemeve që ka sot Unioni. Ky ka qenë vlerësimi që ka ndarë shefi i qeverisë Rama për një nga partnerët strategjikë të Shqipërisë, Gjermaninë.

Duke folur në aktivitetin e Ambasadës gjermane me temë ‘Sëbashku drejt BE’, Rama tha se duke bashkuar forcat me Gjermaninë, qeveria shqiptare dhe populli i saj vetëm fiton.

“Askush nuk e ka problem për faktin se falë Gjermanisë së Madhe jemi pjesë e Europës së madhe dhe bashkim i forcave drejt BE-së, është një shtysë entuziazmuese.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter