Arena - Xhepa: Qytetarët i dhanë notë qeverisë duke u larguar
13/09/2017 - 21:30

Profesori i ekonomisë, Selami Xhepa i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, thotë se çfarë do lloj diskutimi që mund të bëhet nga profesorët, qytetarët janë ata që i dhanë notën qeverisë duke u larguar nga vendi.

Xhepa: Rritja ekonomike është shumë e dobët. Çdo imput që fut në ekonomi duhet të ketë një qëllim të caktuar. Ose rriten pagat, ose punësimi, ose konsumi. Pra krijon shpresë. Çfarë pamë? Shqiptarët ikën. Nëse qytetarët largohen nga vendi jot, atëherë le të diskutojnë profesorët ekonomikë, qytetarët ta vënë notën.

Nuk mund të përmendet disa pjesë të lavdërueshme për të vënë kontroll, si për ndërtimet, pagesat e energjisë. Mbi të gjitha, reforma në drejtësi e cila është proces politik që mund t’i atribuohet Partisë Socialiste, apo partive politike në tërësi. Nga pikëpamja ekonomike jemi më dobët se fqinjët.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Trafikantët e drogës-policit: Ju tregoj unë çfarë të bëni tani

Close