Krimi - Vrasja në Vlorë, foto brenda lokalit ku ndodhi ku u derdhën breshëri plumbash
21/04/2017 - 10:30

Ora News ka siguruar foto nga lokali ku mbeti i vrarë një shtetas dhe u plagosën tre të tjerë.

Nga fotot e siguruara shihen qartë gjurmët e plumbave në mure dhe në xhamat e lokalit.

Mendohet se viktima, Ergys Gjioveshaj, ka qenë i ulur në një nga karriget që është në foto. Ndërkohë, e plagosur nga ngjarja ka mbetur edhe një vajzë, e cila ka pasur rrjedhje të shumta gjaku teksa përpiqej për të dalë nga lokali.

Ende nuk janë zbardhur motivet e ngjarjes, por pista kryesore dyshohet të jetë ajo e hakmarrjes për një vrasje të ndodhur në vitin 2000, për të cilën viktima Gjioveshaj është dënuar me 12 vite burg, ndërsa autori i krimit Florian Meçe është dënuar me 22 vite burg.

Më shumë: 

Krim i rëndë në Vlorë: 1 i vdekur, tre të plagosur

Viktima në Vlorë i dënuar si bashkëpunëtor në një vrasje në 2000

Lokali ku ndodhi vrasja

Lokali ku ndodhi vrasja

Lokali ku ndodhi vrasja

Lokali ku ndodhi vrasja

Lokali ku ndodhi vrasja

Lokali ku ndodhi vrasja

Lokali ku ndodhi vrasja

Gjurmë gjaku nga plagosja e vajzës

Gjurmë gjaku nga plagosja e vajzës

/Ora News.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Artikull i Rekomanduar:
Basha mbledh me urgjencë aleatët në selinë e PD-së

Close