Vlorë,Metaj: Moratoriumi i skafeve, dëmtoi shumë turizmin
06/03/2013 - 13:52
" frameborder="0" allowfullscreen>

Heqja e moratoriumit të skafeve do të ndikojë pozitivisht për turizmin në zonën e Vlorës. Kështu ka deklaruar drejtori i turizmit në bashkinë e qytetit bregdetar Ilir Metaj i cili ka theksuar se kjo “mollë e ndaluar” prej 7 vjetesh dëmtoi pa masë turzmin në tërësi e kryesisht në jug.

Sipas tij, ky ligj madje “paralizoi” të gjithë ata njerëz të cilët ishin rritur dhe ushqyer me detin.

Sipas Metajt kjo formë e re dhe kjo liri mjetesh dhe njerëzish që do ti zoterojnë ato e që kanë pasion detin do të sjellë hapje të sporteve të ujit, zhvillim të turizmit ujor dhe atij bregdetar.

Heqja e moratorimuit do tju kthejë turistëve lirinë e munguar dhe të cunguar nga ligji që penalizoi vetë shqiptarët duke i shkaktuar turizmit në jug një dëm kolosal  e të pallogaritshëm.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Shtëpia parajsore!

Close