Shpërthimi në Velipojë - Vargje prekëse të Brikenës për vëllain e saj
10/08/2017 - 21:01

Brikena Zenunaj e cila humbi vëllain dhe babin nga shpërthimi i gazit në Velipojë i ka kushtuar disa vargje vëllait të saj Hektorit. 

Në një postim në rrjetet sociale, ajo mes të tjerash shkruan: 

“Sa më mungon vëlla i dashur, të të puthja edhe njëherë, ku je yll ku ke shkuar, me engjëllin më të bukur, vallë a je bashkuar”.

Hektori ndërroi jetë në Turqi si pasojë e plagëve të rënda që kishte pësuar nga shpërthimi i gazit në lokalin e familjes së tyre në Velipojë.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. per brikenen says:

    ju kujtoj nje hadith profetik,ai qe kerkon allahun ,allahu i mjafton atije,,te gjith cfar jemi te krijuar jemi ne nje nga fazat e zhvillimit te jetes te paracaktuar nga krijuesi gjithesise ,dikush eshte shpirte ,i krijuar por ende nuk ka ardhur ne jete dikush po jeton ,dikush ka nderruar jet eshte ne jeten e varrit pret diten e ringjalljes dhe llogaris perjetesin i humbur apo fituar,gjerat qe ne ullezohemi nga krijuesi jone dhe i derguari tije muhamedi ,a,s jan gjera qe njeriut i sjallin dobi,ato qe i bejne dobi njeriut qe ka nderruar jete ,jan sadakaja per te lutja zotit per te ti meshirojne ,jo lotet jo veshja me te zeza ,dhe jo fiksimet e teperta ,sepse nga zoti erdhen dhe zoti i mori,sic do na marrin dhe neve por sado dikush ta doje vdekjen pa ardhur caktimi zotit ashtu sic ai e ka parashikuar nuk vdes,jeta vazhdon ,arma e besimtarit eshte lutja,zoti pergjigjet,padiskutim qe zoti cdo gjallese i ka caktuar rrisk ,nje hadith profetik thot ,nuk vdes kush pa e ngrene dhe kafshaten e fundit te rriskut qe i ka caktu allahu,,e kemi me borxh ta kerkojme diturine e dobisheme qe me urtesi te kerkojme dobin ne jete,me mbeshtetje tek zoti,ju kujtoj nje hadith profetik ne lillje me rastin ,thot i derguari zotit muhamedi a,s kur zoti don nje njeri i con nje keshillues,ta dishe mire se kjo keshill qe tu mundesua eshte shenje qe zoti te don sepse pa lejen e tije nuk ndoll asgje,me respekt brikena zoti ti hapet dyret e jetes ne menyren me te mire ashtu sic eshte hajri yt per dy botet,zoti te ullezofte ,meshirofte falet ty prinerit vellain dhe gjith ato qe kujdesen per ty ,amin

Komento

Read previous post:
Opposition front , DP and SMI demand the removal of the prime minister

Close