Unioni Artistik i Kombit Shqiptar shpall kalendarin 2013
15/02/2013 - 21:22
" frameborder="0" allowfullscreen>

Pas një viti të ngjeshur me koncerte dhe festivale dedikuar 100-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë Unioni Artistik i Kombit Shqiptar ka shpallur kalendarin e aktivitetve të vitit 2013.

Kryetari i këtij Unioni, Azgan Haklaj, tha se ky vit do të pasohet nga aktivitete dhe koncerte atdhetare të cilat do të vazhdojnë traditën e nisur prej disa vitesh.

Gjithashtu gjatë shpalosjes se kalendarit është promovuar edhe libri me titullin “Edhe Zoti po flet shqip”, i cili trumpeton çështjen shqiptare.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Shqipëria, i vetmi vend që përfshin në TVSH edhe biznesin e vogël

Close